Mijn agrimatie
v

Agrimatie - informatie over de agrosector

Agro & food portal > Themes > Land market
     
Land market
Select an indicator
Rent price - Agriculture

Decline rent area
04/10/2016

Use of agricultural land (ha), 2010-2015
20102015Verandering (ha)Verandering (%)
Eigendom1,055,3401,078,13622,7962
Erfpacht35,87942,0046,12517
Eenmalige pacht87,91873,555-14,363-16
Reguliere pacht310,406259,044-51,362-17
Teeltpacht14,50913,714-795-5
Los land1,1381,010-128-11
Natuurpacht7,8656,424-1,441-18
Reguliere pacht kortlopend39,72026,525-13,195-33
Geliberaliseerde pacht > 6 jaar2,8857,1194,234147
Geliberaliseerde pacht < 6 jaar42,16589,49847,333112
Tijdelijk gebruik5,9382,002-3,936-66
Gebruik van terreinbeherende organisatie13,61011,302-2,308-17
Overig244,677226,204-18,473-8
Totaal1,862,0491,836,538-25,511-1
Bron: CBS-Landbouwtelling, bewerking Wageningen Economic Research.



Norm region in 2015 and 2016 (euro per hectare) and change rate per region
PachtprijsgebiedRegionorm 2016Regionorm 2015Veranderpercentage (%)
Bouwhoek en Hogeland83671417
Veenkoloniƫn en Oldambt80668917
Noordelijk weidegebied 90173822
Oostelijk veehouderijgebied81563429
Centraal veehouderijgebied75662222
IJsselmeerpolders1,1181,174-5
Westelijk Holland77566017
Waterland en Droogmakerijen52739434
Hollands/Utrechts weidegebied1,04381927
Rivierengebied98683618
Zuidwestelijk akkerbouwgebied667708-6
Zuidwest-Brabant81673411
Zuidelijk veehouderijgebied90175120
Zuid-Limburg9779354
Bron: Wageningen Economic Research.


Select a sector
Contact
Huib Silvis
+3170-3358168
 

All about
  • Context
    >
  • Profit
    >
  • People
    >
  • Planet
    >
More information
Indicator explanation
Theme description
Policy information
Archive



Top of page